Як використовувати газовий балон

Правила заправлення газового балона

1. Перед заправкою НОВОГО газового балона, необхідно стравити повітря з балона. Просто відкрутивши вентиль у положення ВКЛ. НОВІ газові балони спеціально заправляють невеликою кількістю повітря, щоб Ви могли переконатися в герметичності балона.

2. Газовий балон заправляється максимум на 80% від повного обсягу, незалежно від його матеріалів, чи це композитно-полімерний (посилання) або металевий балон. Наприклад, у Вас балон об'ємом 24.5 літрів. Такий балон можна заправляти до 20 літрів. Ми і виробник рекомендуємо брати із запасом та заправляти не більше 18-19 літрів.

3. Для того щоб знати залишкову кількість газу в балоні, необхідно звернути увагу на маркування балона. На вентилі або корпусі балона вибиті цифри зі значенням ваги балона (тара) (малюнок). Порожній композитно-полімерний балон об'ємом 24.5 важить 5кг. Вага 1 літра газу (пропан-бутан) приблизно 500 г. Ми знаємо, що балон рекомендовано заправляти на 18 літрів. Тому повний/заправлений балон матиме вагу +/- 14 кілограм.

4. Після того як закінчився газ у балоні, необхідно зливати газолін. Це залишки не використаного газу. Найкраще робити такий процес у полі чи на пустирі. Відкриваємо вентиль балона, стравлюємо залишки газу та перевертаємо балон. Газолін випливе у рідкому вигляді. Необхідно регулярно зливати газолін, щоб зберегти максимальний об'єм у балоні за наступної заправки. Просто, щоб його не усвідомлено перезаправити.

5. Рекомендуємо на заправній станції говорити оператору кількість газу для заправки. Щоб вони помилково не перезаправили Вам балон по максимуму.

Особливості використання газового балона

 

 

Газовий балон будь-якого типу має:

 

1. Лівостороннє різьблення.

2. Два типи підключення редуктора: європейське (мал 1) та українське з'єднання (мал 2) (на Українському ринку).

малюнок 1

малюнок 2

Редуктор для газового балона

1. Для українського з'єднання підходить редуктор

2. Для європейського з'єднання підходить редуктор

3. Редуктор може накручуватися руками (мал 5) або гайковим ключем (мал 6).

малюнок 5

малюнок 6

4. Редуктор може бути різного тиску. Найбільш поширені 29 мбар, 37 мбар та 50 мбар. Також редуктор може бути регульований з датчиком.

Редуктор має різні типи підключення до шлангу: фітинг та різьбове.

1. Фітинг — це «ялинка» (мал 1), на який натягується шланг і затягується металевим хомутом, між ребер на фітингу (мал 2).

малюнок 1

малюнок 2

2. Різьбове з'єднання накручується на гайку шланга.

 

Тип газового балона

1. Металевий.

2. Композитно-полімерний.

 

1. Найпоширенішим вважається металевий газовий балон. Можливо, навіть зараз у когось із нас на дачі зберігається старий газовий балон червоного кольору. Такі балони громіздкі та важкі. Вентиль балона не завжди оснащений клапаном скидання надлишку газу для стабілізації тиску в балоні. З мінусів можна виділити невисоку стійкість до мінусової температури. При мінусі газ у балоні швидко замерзатиме, тиск зменшиться і з тим, зменшиться потужність і продуктивність обладнання.

2. Композитно-полімерний балон вважається найкращим та безпечним балоном у світі. За рахунок своїх матеріалів такий балон легкий та компактний. За замовчуванням кожен вентиль такого балона оснащений клапаном скидання надлишку газу (травником) (малюнок). При мінусовій температурі балон можна використовувати довше, ніж металевий. Для таких типів балонів можна докупити чохол (посилання), який допоможе збільшити термін його експлуатації на морозі.

 

Посилання на YOUTUBE: https://www.youtube.com/watch?v=XQ1S0xCySCs&list=PLLrSAOU0vEJV1ggFu0i0d3Abbu0JoheHm&index=8