Ви любите збирати великі компанії? Але у вас немає часу на тривале приготування?

Тоді газовий гриль це саме те, що Ви шукали. З таким обладнанням легко приготувати «швидкі рецепти», наприклад: соковиті стейки з ідеальним малюнком решітки, хрусткі шматочки курочки в паніровці, запечені овочі гриль та улюблені морепродукти. Але, якщо душа просить копчення, ви можете собі це дозволити, докупивши кілька необхідних аксесуарів. Газовий гриль – це універсальне обладнання, яке дозволить приготувати буквально все, що поміститится у камеру. Головна перевага, це швидкість використання. Про це ми зараз і поговоримо.

Перше що необхідно зробити, це уважно дотримуватися інструкцій зі збирання гриля. Складання газового грилю, може зайняти приблизно 1 годину часу. Наша порада, не затягуйте шурупи на мертво, можливо ви неправильно встановите якусь частину і доведеться повертатися до попереднього етапу збирання. Спочатку збирається корпус гриля та з'єднується з «головою» обладнання. Далі встановлюються внутрішні елементи гриля: відсікачі жару (металеві пластини), решітка та полиця для підігріву страв.

Перший запуск газового грилю

 

1. Ознайомтеся зі статтею «Як правильно використовувати та заправляти газовий балон»

2. Підключення газового балона

Балон встановлюється відповідно до інструкції при складанні. Місце для балона може бути як у ніші гриля, так і в бічній частині, залежно від моделі обладнання. Вентиль балона має лівостороннє різьблення. Редуктор газового гриля може закручуватися руками (малюнок 1) або гайковим ключем (малюнок 2). Не намагайтеся перетягнути гайку, просто добре закрутіть її.

малюнок 1

малюнок 2

 

 

ВАЖЛИВА ІНФОРМАЦІЯ!

Вентиль (малюнок) у газовому балоні не має проміжних положень, це не регулятор потужності. Вентиль має всього два положення: ВКЛ (максимально викручений) та ВИКЛ (максимально закручений).

Після використання гриля (приготування барбекю), рекомендується від'єднувати балон та переносити у закрите приміщення на безпечну відстань від дітей.

Після того, як ви викрутили вентиль у положення ВКЛ, необхідно перевірити з'єднання редуктора з балоном (3 малюнок) і шланга з грилем (4 малюнок), на можливий витік газу (іншими словами, щоб ніде не підтравлював). Це можна зробити спеціальним газоаналізатором (посилання) чи звичайним мильним розчином. Якщо рідина «не пузиритися», значить з'єднання з грилем та балоном виконано правильно і гриль можна безпечно використовувати.

3. Запуск грилю

ВАЖЛИВО!

Потужність пальників варіюється від максимальної до мінімальної (від 9 годин до 3-х годин).

 

Регулятори потужності (ручки пальників) мають бути встановлені у верхньому положенні і дивитися на 12 годин.

Розпалюємо гриль лише з відкритою кришкою

Розпалюємо гриль на максимальній потужності пальників. Починаємо запуск із крайнього лівого пальника. Затискаємо та провертаємо регулятор ліворуч, на 9 годин

Після натискаємо кнопку п'єзорозпалу, чекаємо поки в пальнику з'явиться полум'я. В аналогічному порядку розпалюємо пальники.

Варто врахувати, що пальники (форсунки) можуть бути частково забиті технічними маслами, тому вам знадобиться небагато часу, щоб розпалити їх на максимум. Після того, як усі пальники розпалилися, можна закривати кришку гриля.

 

 

4. Прокалювання гриля

Прокалити гриль необхідно для того, щоб вийшли всі заводські мастила з обладнання та решіток. Температура всередині камери гриля має бути в діапазоні від 300 до 350 градусів за Цельсієм. Регулювати потужність необхідно за допомогою регуляторів (мал 3). Зафіксуйте температуру у такому діапазоні. З підвищенням температури в камері з грилю почне виходити білий або напівпрозорий дим, що супроводжує неприємний аромат мастила, що горить. Наше завдання, прокалити гриль стільки часу, щоб вийшов весь дим і залишився аромат гартованого металу. Процес прокалювання гриля може тривати 30-40 хвилин. Далі грилю необхідно дати охолонути і повернутися у вихідне положення. Тобто повертаємо регулятори потужності (ручки) у положення на 12 ранку. При цьому кришку гриля відчиняти не потрібно. Закручуємо вентиль балона в положення ВИМК. Після вимикання грилю та охолодження, повинно пройти ще мінімум 30 хвилин, далі гриль можна використовувати і починати на ньому готувати.

ВАЖЛИВО ЗНАТИ!

Задній (горизонтальний) пальник для рожна (малюнок 1) і бічну конфорку (малюнок 2), достатньо прокалити 5 хвилин і вимкнути.
 
малюнок 1 малюнок 2

 

Особливості використання

Готуємо барбекю із закритою кришкою камери. Таким чином, ми контролюємо температурний режим у камері (рисунок 8) і даємо продукту максимально пропікатися. Це дозволяє нам швидше «запечатати» стейк та зберегти в ньому якнайбільше соку. Теж стосується й інших продуктів. Кришку камери необхідно відкривати у два-три етапи. Спочатку потрібно дати невеликий отвір, щоб гаряче повітря вийшло і не обпалив вам руку, далі піднімаємо кришку і знімаємо/перевертаємо продукти. Бічні столики та нижня частина гриля залишатиметься холодною. Коли Бічні елементи кришки та сама кришка камери буде гарячою. Піднімати кришку можна лише за ручку камери, вона залишатиметься холодною. Перед використанням бічної конфорки переконайтеся, що кришка над нею відкрита. Задній/горизонтальний пальник необхідно використовувати при приготуванні продуктів на рожні. Спершу, знімаємо додаткові решітки (для підігріву), знімаємо основні решітки гриля, дозволяючи вільно використовувати рожен із продуктом на ньому. Під самим продуктом, що на рожні, найкраще розмістити піддон для збору жиру, в який паралельно до основного приготування, можна завантажити будь-який гарнір до основної страви. Не забувайте, що при приготуванні на рожні використовується ВИКЛЮЧНО задній/горизонтальний пальник. У цьому процесі заборонено використання основних вертикальних пальників. ВАЖЛИВО! Після завершення процесу приготування барбекю на грилі необхідно перевести всі пальники у вихідне положення і перекрити вентиль на газовому балоні.