Соковитий стейк, ціла курочка з хрусткою скоринкою, крильця Баффало, гомілки в паніруванні, свинячі реберця, де м'ясо відходить від кістки, бріскет та пастри – це далеко не повний список страв барбекю, який можна приготувати на вугільному грилі!

Незабутній аромат диму на готовому продукті, це те, за що ми так любимо вугільний гриль. Крім страв швидкого приготування, такий гриль призначений для ідеального копчення та приготування при низькій температурі «Low&Slow». У статті Ви дізнаєтеся, як правильно зробити перший запуск вугільного гриля.

Перший запуск вугільного гриля

1. Складання гриля

Після складання основи гриля, необхідно, вірно, розташувати внутрішні комплектуючі відповідно до інструкції. Процес складання може тривати не більше 1 години Вашого часу.

2. Вугілля та паливо для гриля

Для вугільних грилів як паливо можна використовувати тільки деревне вугілля та брикет. Дрова використовувати заборонено, тому що полум'я може пошкодити емаль усередині камери та на кришці. Також, полум'я може вивести основний термометр, який показує температуру в камері (малюнок 1). У керамічних грилях, полум'я від дров може спалити ущільнювач (малюнок 2) між основою та кришкою грилю. Дрова не ефективні у використанні для вугільного гриля, ніж деревне вугілля. Ми рекомендуємо використовувати тільки якісне вугілля та брикети преміум класу, відомих брендів.

малюнок 1 малюнок 2

КОРИСНА ІНФОРМАЦІЯ.

Якісне преміальне вугілля відрізняється високою продуктивністю. На 1 кілограмі такого вугілля можна готувати до 3-х годин при температурі до 250 градусів за Цельсієм, а на брикеті до 7-ї години! Таке вугілля не має великої кількості диму та сторонніх ароматів, що дозволяє приготувати продукт максимальної якості. Вугілля, що недогоріло, можна використовувати повторно, просто додавши кілька нових шматочків у топку гриля. Гарне, якісне паливо дозволить не лише покращити процес приготування барбекю, а ще й економічно вигідне для покупки.

3. Розпалювання вугільного гриля

У топку гриля (малюнок 1) засипаємо вугілля, кількість якого можна виміряти лише відповідно до моделі гриля. Наприклад, якщо діаметр решітки гриля 57 см, нам знадобиться 2 кілограми вугілля для першого розпалювання. Якщо ж гриль діаметром 47 см, достатньо буде 1.5 кілограми.

У керамічних грилях вугілля необхідно засипати по отвори в топці (малюнок 2).

малюнок 1 малюнок 2
Далі відкриваємо нижнє піддувало (малюнок 3) і верхній регулятор подачі повітря (малюнок 4) на максимум. Тим самим залишаючи максимальну тягу.
малюнок 3 малюнок 4

Розпалювати вугілля можна кількома способами:

1. У топці гриля. За допомогою спеціальних кубиків для розпалювання (розпалів).
2. У стартері. Металева чаша, яка наповнюється вугіллям, а під чашу кладеться кубик для розпалювання.
3. Фен для розпалювання вугілля. Робимо кілька осередків розгоряння і «роздмухуємо» їх по всьому осередку топки.

ЗАБОРОНЕНО використовувати рідке розпалювання, тому що саме вугілля і кераміка вбирає всю хімію і передає її на готовий продукт.

Важливо знати, що нижнє піддувало дає максимально потужний потік повітря, а за допомогою верхнього регулятора налаштовуємо температуру до необхідного рівня.

Після розпалу вугілля необхідно рівномірно «розгорнути» кочергою по всій площі топки. Далі вставляємо решітки і закриваємо камеру. Якщо решітки чавунні, її необхідно прокалити мінімальну кількість часу, достатньо 10-15 хвилин, щоб мастило вийшло з решітки.

4. Особливості та процес приготування

Після розпалу вугілля прикриваємо нижнє піддувало на половину потужності. Верхнім коригуємо рівень необхідної температури. І можемо починати готувати барбекю!

ВАЖЛИВА ІНФОРМАЦІЯ.

Кришку гриля потрібно піднімати у два-три етапи, щоб не обпалити руку. Таким чином, ми випускаємо гаряче повітря із камери. Будьте уважні, тому що кришка камери та основа гриля буде максимально гарячою. Холодними залишатимуться лише ручка кришки, столики та підставка гриля. Після завершення процесу приготування нижнє та верхнє піддувало необхідно перекрити (закрити). Тим самим кисень усередині камери гриля вигоряє і вугілля поступово загасатиме.

ЗАБОРОНЕНО гасити вугілля водою!

Перед наступним використанням гриля, потрібно почистити забірник, це робиться для того, щоб звільнити подачу повітря (тягу). Металеві грилі здебільшого укомплектовані з`ємним золозбірником (малюнок 1). У керамічному грилі можна використовувати кочергу та совок (малюнок 2), або пилосос для збору золи.

малюнок 1 малюнок 2